[Krāslavas NC bibliotēkas logo] 

Sākums Saturs Kontakti Meklēt

 Kalnieši
Auleja Indra Izvalta Kalnieši Kaplava (1) Kaplava (2) Kaplava (3) Kaplava (4) Kombuļi Krāslava (1) Krāslava (2) Krāslava (3) Krāslava (4) Krāslava (5) Piedruja (1) Piedruja (2) Robežnieki Skaista (1) Skaista (2) Ūdrīšu pag.

 

[Dagdas un Krāslavas novadu ģērboni]

Sākums
Draudzes baznīca
Altārgleznas
Draudzes prāvesti
Kapsētas, lit.avoti
Foto galerija

Indricas Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze

[Indricas Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze]

Baznīca atrodas Krāslavas novada Kalniešu pagastā.

Indricas katoļu baznīca ar žogu un zvanu torni ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Indricas baznīca ir vecākā, kopš 1698. gada nepārbūvētā koka baznīca Latvijā, kā arī viena no senākajām šāda veida baznīcām Baltijā.

Indricas katoļu baznīca celta vēl pirmsreformācijas laikā. Kā filiālbaznīca bija Krāslava. Izplatoties luterānismam arī Indricā, baznīcu savā rīcībā pārņēma protestanti.1695. gadā muižkungs Jānis Andrejs Plāters pieņēma katoļticību. 1698. gadā baznīca tika pārbūvēta un nodota katoļu rīcībā. To apkalpoja laicīgie priesteri, bet 1756. gadā no Krāslavas uz Indricu pārcēlās jezuīti, kas šeit apkalpoja līdz 1780. gadam. Pēc tam Indricas draudzē darbojās laicīgie priesteri.

Baznīca ir 12 m gara un 8,70 m plata viennavas celtne.

Indricas draudze līdz 1940. gadam ietilpa Izabelinas (Skaistas) pagastā. 1989. gadā no bijušā Skaistas pagasta ir izveidoti divi pagasti – Skaistas un Kalniešu pagasti. Indricas katoļu draudze ietver Kalniešu pagastu.

1989. gadā baznīcā no zibens spēriena bija izcēlies ugunsgrēks, ko izdevās nodzēst. Lai likvidētu ugunsgrēka sekas, tika veikti remontdarbi.

Sakarā ar garīgā semināra atvēršanu Krāslavā 1755. gadā un tēvu lazaristu- misionāru ierašanos Krāslavā, lai vadītu garīgo semināru, jezuīti pārcēla savu misiju no Krāslavas uz Indricu un tur pārņēma draudzes vadību. Tas notika 1756. gadā ar bīskapa, jezuītu ordeņa un grāfa Plātera saskaņotu vienošanos. Bīskaps pasaulīgo garīdznieku pārcēla uz citu draudzi, turpretī Plāteri, jo viņiem piederēja Indrica, ienākumus Indricas draudzei  pavairoja tik tālu, lai tur varētu uzturēties 3 priesteri. Tā Indrica kļuva par jezuītu misiju, kur uzturējās 2-3 misionāri. Indricā jezuīti uzturējās tikai 23 gadus, līdz 1780. gadam. Līdz ar to baznīca atkal tika nodota laicīgo garīdznieku apkalpošanai.


Draudzes svētki:

Jāņa Kristītāja diena (24. jūnijā),

Vissv. Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki (svētdienā pēc 15. augusta),

Vissv. Jaunavas Marijas Rožukroņa svētki (pirmā oktobra svētdienā).


Dievkalpojumu laiks baznīcā:

Sv. Mise svētdienās un svētku dienās plkst.10 (poļu valodā).


Šobrīd draudzi apkalpo prāvests Genādijs Alferovs.

Prāvesta telefons - 26263061.

 

Uz augšu ] Auleja ] Indra ] Izvalta ] [ Kalnieši ] Kaplava (1) ] Kaplava (2) ] Kaplava (3) ] Kaplava (4) ] Kombuļi ] Krāslava (1) ] Krāslava (2) ] Krāslava (3) ] Krāslava (4) ] Krāslava (5) ] Piedruja (1) ] Piedruja (2) ] Robežnieki ] Skaista (1) ] Skaista (2) ] Ūdrīšu pag. ]

Copyright © 2014 Krāslavas novada centrālā bibliotēka